Lajmi i fundit

Anulimi i zgjedhjeve, ambasadorët 90’ kokë më kokë me Ramën, dalin pa fjalë nga takimi

Ka përfunduar edhe takimi i Edi Ramës me ambasadorët e BE-së dhe shefen e zyrës së Ambasadës së SHBA në Tiranë.

Takimi është thirrur menjëherë pas dekretimit të presidentit Ilir Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve, 30 qershor.

Para takimi me Ramën, ambasadorët e vendeve të BE-së, kanë zhvilluar një takim me kreun e delegacionit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca.

Ende nuk ka një raportim mbi atë që është diskutuar në takim, dhe nëse do të ketë një qendrim të unifikuar nga ndërkombëtarët për vendimin e Metës dhe lëvizjen e PS për shkarkimin e tij.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close