Lajmi i fundit

E FUNDIT/ Vangjush Dako pranon njohjen me Lulzim Berishën

Biseda mes gazetarit Basir Çollaku dhe vazhgjush Dakos në programin Opinion duket se është nxehur.

Gjatë kominikimit Çollaku e ka pyetur Dakon nëse ky i fundit ka lidhje me kryedemokratin Basha.

Por ai ka sqaruar më tej se Basha ka patur një pjesë toke në Durrës dhe i’a ka dhënë këtë një personi i cili merr matëriale ndërtimi nga firma e vëllait të kryebashkiakut të Durrësit, çka bënë të mendohet se Dako dhe Basha kanë lidhje.

Ndërkohë që gazetari Basir Çollaku paralajmëroi se ka pamje ose përgjime ambientale për këtë takim.

Pjesë nga debati:

Çollaku: A ka ardhur një eksponent i botës se krimit në gusht të 2018 në një tavolinë në një lokal në Durrës ku keni qenë ju dhe zoti Rama?

Dako: Ma thuaj ku?

Çollaku: A keni ju marrëdhënie biznesi me Lulzim Berishën?

Dako: Jo

Çollaku: Ka një vendim gjykate për këtë, në vitin 2009. A keni shërbyer ju për të pastruar paratë e pista?

Dako: Lulzim Berisha ka pasur një tokë në Durrës, dhe e ka dhënë një personi tjetër, i cili merr beton nga firma e vëllait tim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close