Sport

Shkëlqen Elis Bakaj, zgjidhet në formacionin më të mirë të javës në Bjellorusi

Elis Bakaj po kalon një formë të shkëlqyer në Bjellorusi, pasi me skuadrën e tij Shakhtor Soligorski ndodhen në vendin e tretë në kampionat.

Të premten shqiptari gjeti golin e tij të katërt në kampionat dhe të tretin për ekipin e tij në sfidën e fituar 3-1 ndaj Dnipros.

Paraqitja dhe goli i shënuar bën që shqiptari të jetë pjesë e formacionit më të mirë të javës në kampionatin bjellorus.

Shakhtor Soligorski ndodhet në vendin e tretë me 24 pikë, aq sa ka Bate Borisov i vendit të dytë dhe ka dy pikë më pak se Bresti që kryeson.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close