Politika

Safet Gjici çel fushatën në Kukës, prezencë e lartë e vëzhguesve të OSCE/ODIHR

Kandidati për Bashkinë e Kukësit Safet Gjici ka hapur fushatën elektorale në qytetin e Kukësit .

Takimin e parë e mbajti sot në oren 18:00 në zonën turistike Shishtavec ku zhvilloi nje takim me banorët e zonës .

Krahas hapjes së fushatës nga kandidati për Bashkinë e Kukësit nga Safet Gjici, është vënë re dhe prezenca e vëzhguesve të OSCE/ODIHR.

Ndërkohë kujtojmë se prezenca e vëshguesve ndërkombëtarë është normale në një kohë që nuk është dhënë asnjë njoftim për shtyrjen e zgjedhjeve. Ky është një veprim rutinor që kryhet nga anëtarët e OSBE për të gjitha vendet që janë pjesë e OSBE/ODIHR.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close