Lajmi i fundit

E rëndë në Fier, prindërit denoncojnë rrëmbimin e vajzës. Emri

Një 15-vjeçare e qujatur Jurgena Xhelili është denoncuar si e rrëmbyer nga prindërit e saj. Vajza është nga fshati Mbroastar, ura e Fierit dhe i përket komunitetit rom. Mësohet se 15-vjeçarja është larguar nga banesa e saj ditën e djeshme. Më pas janë njoftuar se vajza e tyre ndodhej në policinë e Beratit.

Më pas ata janë njofuar se vajza e tyre është marrë nga një djalë rom. Sipas prindërve vajza ka qënë në ambientet e policisë por ata nuk janë lejuar ta takojnë.

Në këtë situatë prindërit kanë denoncuar në policinë e Fierit dhe tashmë çështja po hetohet në bashkëpunim me policinë e Beratit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Back to top button
Close