Lajmi i fundit

KQZ u jep mandatin, tre kandidatë nga listat e PD dhe LSI hyjnë në Kuvend

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dhënë mandatin e deputetit edhe tre kandidatëve të tjerë nga listat e PD e LSI.

Halit Valteri, Edmond Stojku e Vasil Sterjovski pritet që të betohen në seancën e ardhshme plenare dhe të marrin zyrtarisht mandatin.

Halit Valteri është kandidat nga listat e PD në Tiranë ndërsa Stojku dhe Sterjofski janë kandidatë nga listat e LSI, respektivisht në qarkun e Tiranës dhe Korçës.

loading...

Artikuj te ngjashem

Back to top button
Close
Close