Kosova - Rajoni

Gazetarja që i tregoi tre gishtat Ramës është ish-gruaja e Aleksandër Vuçiç

Intervista e Edi Ramës në Televizionin serb Pink, bëri bujë në Serbi dhe Shqipëri.

Në mediat shqiptare gjeti jehonë thirrja e përsëritur e Ramës që Serbia të njohë Kosovën, justifikimi i tarifës speciale për produktet serbe dhe mbrojtja që i bëri bukëpjekësit shqiptar, duke përfituar nga rasti për të bërë shenjën e shqiponjës.

Ndërsa në Serbi, mbi të gjitha bëri jehonë fakti se gazetarja ia hodhi poshtë argumentin e bukëpjekësit duke i thënë se ai vazhdon të jetojë në Beograd dhe mbi të gjitha, për 3 gishtat që i tregoi Ramës.

Duke i bërë shenjën e 3 gishtave që përdoret ende nga grupimet politike apo parapolitike të shovinistëve serbë, gazetarja duket se nxori lajmin më të madh nga intervista.

Këto u thanë, mbeti pa u thënë se gazetarja Ksenija Vuçiç është ish – bashkëshotrja e Presidentit serb, Aleksandar Vuçiç dhe ka 2 fëmijë me të.

Ajo është divorcuar me presidentin serb, por mbajnë marrëdhënie shumë të mira, aq sa ajo nuk i është kthyer mbiemrit të vajzërisë Jankoviç pas divorcit, por ka mbajtur atë të ish – bashkëshortit.

Gazetarja ka një emision të rëndësishëm në televizionin Pink, pronari i të cilit është mik i afërt i Aleksandar Vuçiç.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Back to top button
Close