Lajmi i fundit

Eksod si në 1990, radhë të gjata qytetarësh tek ambasada gjermane në Tiranë

Qytetarë të shumtë shqiptarëb po shfrytëzojnë hapësirat ligjore për t’u larguar jashtë vendit për punë.

LSA, ka realizuar sot disa fotografi pranë Ambasadës Gjermane në Shqipëri ku duken radhët e gjata.

Të rinj, por edhe qytetarë në mosha të ndryshme qëndrojnë në radhë me dosje në duar duke aplikuar për punë në Gjermani.

Shqipëria aktualisht po kalon një nga krizat politike më të thella të viteve të fundit, ku opozita ka djegur mandatet dhe deklaron bojkot ndaj zgjedhjeve lokale ndërsa qeveria është e vendosur të shkojë në votime.

Klima e acaruar politike duket se ka frenuar ecurinë ekonomike por edhe prenotimet e sezonit turistik dhe zhvillimin ekonomik në vend.

Imazhet e sotme nga ambasada gjermane në Tiranë të kujtojnë vitet e eksodit masiv të vitit 1990./lajmifundit.al

loading...

Artikuj te ngjashem

Back to top button
Close
Close