Sport

EMRAT/ Juventus bëhet gati për 4 largime të dhimbshme

Dështimi i radhës në Ligën e Kampionëve, ka bërë që drejtuesit e Juventus të mendojnë për një ‘revolucion’ në skuadër.

Mediet në Itali nuk përjashtojnë qëndrimin e Massimiliano Allegrit, i cili do të bindet me lëvizjet e fundit në skuadër.


Gazzeta dello Sport’ bën të ditur se Juventus po mendon largimin e katër lojtarëve, për të ‘ri-motivuar grupin’ për sezonin tjetër, përcjell ‘lajmi.net’.

Lojtarët që do të sakrifikohen ose nxirren në shitje janë Miralem Pjanic, Paulo Dybala, Joao Cancelo dhe Douglas Costa

loading...

Artikuj te ngjashem

Back to top button
Close
Close