Bota

Arrestimi i Assange, ja çfarë thotë Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitri Peskov duke iu përgjigjur pyetjeve për arrestimin në Angli të themeluesit të Wikileaks Julian Assange, tha se Moska shpreson se të drejtat e tij nuk do të shkelen.

Këtë të enjte, policia britanike arrestoi Assange brenda ambasadës ekuadoriane., shkruan agjencia e lajmeve TASS.


Assange ishte fshehur në ambasadën e Ekuadorit në Angli që në vitin 2012

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close