Lajmi i fundit

Shkarkohet trajneri i kombëtares Cristian Panucci

Nje dite pas deshtimit ne ndeshjen nga Turqise ne Shkoder, trajneri i kombetares Cristian Panucci eshte shkarkuar nga detyra.

Lajmin e beri me dije Federata Shqiptare e Futbollit e cila njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci.

E falenderojmë trajnerin Panucci për punën e zhvilluar deri më tani dhe i urojmë suksese në vazhdimin e karrierës.

Ekipi kombëtar në ndeshjen e dytë zyrtare eliminatore kundër Andorrës në transfertë do të drejtohet nga Ervin Bulku dhe Sulejman Mema, si edhe pjesa tjetër e stafit aktual”, thuhet ne deklarate.

Panucci nuk arriti te plotesonte dy vjet ne drejtimin e kombetares shqiptare pasi qe pas largimit te De Biasit, nuk menaxhoi dot skuadren dhe rezultatet e tij ishin negative qe ne fillim./lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close