Lajmi i fundit

PD kërkoi leje për 48 orë, zbulohet vendimi i policisë për protestën e opozitës

PD, LSI dhe partitë tjera opozitare mbajnë sot protestën e radhës ndërkohë që janë zbardhur detaje nga organizimi i këtij tubimi.

Bëhete ditur se Partia Demokratike ka kërkuar leje në polici duke njoftuar se protesta do të zgjasë 48 orë.

Por policia e shtetit nëpërmjet drejtorisë së Tiranë kanë vendosur të mos e plotësojnë këtë kërkesë të PD.

Kështu mësohet se policia ka dhënë leje për zhvillimin e protestës deri në 00.00 të mesnatës së shtunë.

Me shume se 45 persona jane arrestuar pas dy protestave te fundit te mbajtura nga opozita ne Tirane. /lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close