Sport

Incidente në Mynih, tifozët bavarezë përleshen me shkelma me rivalët

Incidente kane ndodhur para fillimit të takimit mes Bajernit dhe Volfsburgut, që përfundoi me fitoren e thellë 6-0 të të zotëve të shtëpisë, teksa dy grupe rivalësh prej dhjetëra anëtarësh, përleshen mes tyre në rrugët e Mynihut.

Tifozët e Bajernit (në video majtas), kanë sulmuar ata të Volfsburgut (djathtas) dhe sherri masiv është filmuar nga një banor i zonës.

Grushtet e shkelmat kanë qenë të panumërta, ndërsa duket se më keq e kanë pësuar tifozët miq nga Volfsburgu.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close