Lajmi i fundit

“Babalja”, Gjykata jep vendimin për Olldashin, Veliun dhe Alizotin

Pas mbylljes së hetimeve një muaj më pare në lidhje me dosjen “Babalja”, Gjykata Penale ka vendosur të lerë në fuqi masat e sigurisë “arrest me burg” për Fredi Alizotin, “hetim në gjendje të lirë” për gazetarin Jetmir Olldashi si dhe “arrest me burg” në mungesë për Albert Veliun

Tre personat janë akuzuar se kanë mashtruar me audio- përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike muaj më parë.

Në audio- përgjim rezultonte se vëllai i ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj ka kryer trafik narkotikësh.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close