Aktualitet

Arrestohet cifti shqiptar në Itali, ja cfarë iu gjet në banesë

Policia italiane ka arrestuar një çift shqiptarësh, të cilët u kapën me kokainë. Të arrestuarit janë Aleksandër Zhava (29 vjeç) dhe Lisa Zille (24 vjeç).

Ndalimi i tyre u bë në Aviano, pas një kontrolli rutinë, ndërsa reagimi i dy të rinjve ka shtuar dyshimet e autoriteteve, të cilat më pas vijuan kontrollin edhe në shtëpinë e tyre duke gjetur kokainë dhe marijuanë.

Arrestimi u bë ditën e dielë, ndërsa të rinjtë priten të dalin sot para trupit gjykues.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close