Politika

Përgjimet mes bandave, Erjon Braçe del hapur kundër Dakos

Kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe njëherësh dhe deputeti i PS, ka reaguar pas përgjimeve që implikojnë kreun e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako në shitblerjen e votës.

I ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Real Story’ Braçe ka thë se përderisa Dako e ka pranuar se është takuar me Avdylajt, kjo përbën çështje penale.

Braçe ka theksuar faktin se për 22 vite në politikë ka punuar me qytetarët dhe ka fituar vetëm përmes votave me parime, dhe nuk e mbështet aspak Dakon në këtë drejtim i cili ka thënë se për vota s’ka rëndësi asgjë.

loading...
Tags

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close