Shendetesi

Ju tregojmë menunë 7 ditore si të humbisni plot 14 kilogramë

Ju prezantojmë menunë 7 ditore për t’u detoksifikuar nga sheqeri:

Dita e parë

Mëngjesi: Omletë me spinaq dhe djathë
Pas mëngjesit: Konsumoni disa bajame
Dreka: Sallatë me speca të kuq
Darkë: Pulë të pjekur me spinaq dhe sallatë me domate, djathë feta dhe kastravec
Pas darke: Djathë rikota me yndyrë të ulët

Dita e dytë

Mëngjesi: Omletë me domate të thara
Pas mëngjesit: Konsumoni disa bajame
Drekë: Pulë, spinaq dhe speca
Pas drekës: Perime në furrë me salcë spinaqi
Darkë: Spinaq të marinuar, speca, kërpudha dhe mish pule
Pas darke: Shkopinj djathi

Dita e tretë

Mëngjesi: Smoothie proteinik me gjalpë kikiriku
Pas mëngjesit: 3 vezë të ziera (vetëm të bardhat)
Drekë: Një sallatë me kastravec, domate, speca të ëmbël, sallatë jeshile me uthull dhe vaj ulliri.
Pas drekës: Omletë me djathë feta
Darkë: Supë me perime dhe pulë të skuqur me disa erëza të freskëta.
Pas darke: Puding me vanilje, pa sheqer

Dita e katërt

Mëngjes: Omletë
Pas mëngjesit: Shkopinj djathi
Drekë: Sallatë me pulë dhe majdanoz
Pas drekë: Selino me gjalpë kikiriku
Darkë: Kunguj me djathë

Ditë e pestë

Mëngjes: Omletë
Pas mëngjesit: Perime të pjekura të shoqëruara me salcë me djathë.
Drekë: Sallatë me domate, kastravec, speca të ëmbël me uthull dhe vaj ulliri dhe supë.
Pas drekës: Sallatë me djathë feta, domate dhe kastraveca.
Darkë: Shkopinj djathi
Pas darkës: Puding me vanilje pa sheqer.

Dita e gjashtë

Mëngjesi: Kifle pa vezë
Pas mëngjesit: Perime të pjekura me salcë mesdhetare.
Dreka: Konsumoni shkopinj djathi si dhe sallatë italiane me fasule.
Darka: 3 vezë të ziera (vetëm të bardhat)

Dita e shtatë

Mëngjesi: Omletë me kërpudha dhe spinaq
Drekë: Makarona me kunguj dhe supë
Darkë: Puding me vanilje dhe fara kia

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close