Bota

Në formë përbuzjeje, krijohen statuja të vogla të Trump-it që lexojnë “urino mbi mua”

Një seri statujash të vogla të Presidentit amerikan, Donald Trump me një shkrim “urino mbi mua”janë shfaqur në kudo nëpër Brooklyn.

Statujat e vogla janë vendosur nga profesionisti i reklamave, Phil Gable, i cili ka deklaruar se ishin një formë për të shprehur përbuzjen e tij ndaj Donald Trump-itsi president, por edhe si qenie njerëzore.

Statujat e vogla ndodhen në qendër të një platforme të vogël me bar dhe kanë të konkretizuar pamjen që presidenti amerikan kishte gjatë viteve ’90.

Duke shpjeguar se pse kishte zgjedhur që ta pasqyronte të ri dhe jo në moshën aktuale, Phil thotë:

Zgjodha që ta bëja të ri pasi mendoj se kjo është ndoshta mosha në të cilën ai e sheh vete, veçanërisht kur është duke përcjellë ruse për dushe të arta…”
Përqark bustit të tij janë të ngjitura disa etiketa të verdha në të cilat shkruhet: Urino mbi mua!

Gable u shpreh se shpreson që qentë të mësojnë të urinojnë mbi statujat më shumë sesa në bimët apo lulet në lagje. Ai mbeti shumë i kënaqur nga reagimi pozitiv që kishte marrë nga fqinjët në Park Slope.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close