Bota

Tërmeti i fuqishëm 5.2 ballë lëkund Italinë

Një tërmet i fuqishem me magnitudë 5.2 ballë ka rënë mbrëmjën e kësaj të enjte në Molise, 4 kilometra nga Montecilfone, në provincën Campobasso.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në Campania, Abruzzo, Puglia dhe Lazio. Njerëzit vraponin nëpër rrugë, raportojnë mediat italiane.

Deri më tani nuk ka raportime për njerëz të lënduar, por vetëm dëme materjale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close