Bota

E pazakontë/ Shoferi i Skoda-s parkon midis makinave të funeralit, rrezikon varrimin e të vdekurit (FOTO)

Një shofer “pa respekt” parkoi në mes makinave të një funerali gjatë një shërbimi – duke i lënë varrndihmësat të paaftë për të futur arkivolin në varr.

Drejtori i funeralit Stacey Bunce, ishte duke punuar në një varr në kishën katolike të Shën Marisë, në Neëport, të enjten.

Funerali filloi normalisht me parkingun e kortezës jashtë kishës së Stoë Hill, ndërsa konet për të rezervuar hapësirat e tyre ishin zhvendosur.

Por kur ceremonia e varrimit në kishë përfundoi për 45 minutëa, ata u tronditën kur zbuluan që Skoda blu kishte parkuar në mes të makinave – duke e bërë të pamundur që ata të merrnin arkivolin, shkruan DailyMail.

Z.Bunce tha: “Ne kishim njëfarë mosbesimi dhe habie. E lëmë atë boshllëk për të siguruar që ka hapësirë të mjaftueshme për ta kthyer arkivolin në makinë.

“Na u desh të lëviznim makinën funderale shpejt para se familja të dilte. Ishte mjaft shqetësuese, sepse ne kishim për të lëvizur makinën në mes të rrugës në mënyrë që varrndihmësit mund të fusnin arkivolin dhe po bllokonim trafikun”.

“Ishte shumë shqetësuese për ne dhe për familjen sepse është detyra jonë të sigurohemi që gjërat të zhvillohen normalisht./lajmifundit.al

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close