Bota

SHBA/ Të shtëna me armë në shkollë, 1 vdekur e 5 të plagosur

Një student ka mbetur i vdekur këtë të martë nga të shtënat që janë shënuar në një shkollë të mesme në Kentucky, SHBA.

Mediat lokale raportojnë për 5 persona të plagosur, ndërsa autori i sulmit është arrestuar nga policia.

“Të shtëna janë shënuar në shkollën e mesme ‘Marshall County’ dhe shkolla është mbyllur. Forca të shumta janë në vendngjarje”, njoftoi policia lokale. Ndërkohë, një hetim ka nisur për të zbuluar shkaqet e ngjarjes.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close