Bota

Alarm në SHBA, gjendet një pako e dyshimtë në Shtëpinë e Bardhë

Alarmohet policia në SHBA, pasi bëhet me dije që në pako e dyshimtë është lënë pranë Shtëpisë së Bardhe.

Menjëherë pas këtij lajmi, forca të shumta të policisë kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë nisur hetimet për të zbuluar se çfarë fshihet në brendësi të pakos.

Sipas mediave ndërkombëtare Presidenti Donald Trump nuk ndodhet në selinë qendrore presidenciale pasi është në një vizitë në Haëai.

Në zonën përgjatë Pensilvanisë u bllokua qarkullimi pas incidentit. Gazetarëve iu tha të largoheshin nga zona veriore e Shtëpisë së Bardhë, raporton CBS Neës.
Pakoja është gjetur pranë gardhit të selisë. Alarmi në Amerikë vjen dy ditë pas ngjarjes tragjike ku një person shtypi me kamion 8 persona dhe plagosi mbi 12 të tjerë.
“Një person është arrestuar pas “lëvizjeve të dyshimta” pranë gardhit në pjesën veriore të Shtëpisë së Bardhë”, shkroi në Tëitter shërbimi sekret amerikan.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close