Aktualitet

Kush është Mikel Shallari, 24-vjecari i arrestuar për vrasjen e komisar Artan Cukut

Mikel Shallari, 24 vjec, nga Kucova, është personi i dyshuar në lidhje me vrasjen e komisarit Artan Cuku.

Shallari është shoqëruar mbrëmjen e djeshme nga policia e Tiranës, sic pretendohet me urdhër të prokurorisë së krimeve të rënda.

Pas arrestimit të 24-vjecarit, drejtori i përgjithshëm i policisë Haki Cako ka shkuar sot në drejtorinë e policisë së Tiranës.

Në orët në vazhdim pritet një komunikim i policisë në lidhje me këtë cështje. Komisari Artan Cuku u vra më 8 prill 2017 në Tiranë.

Artan Çuku ka punuar 16 vjet në polici. Ai ka mbajtur postin e drejtorit të policisë së Vlorës në periudhën 2012-2013. Ka mbajtur edhe detyrën e nëndrejtorit të Policisë për Krimet e Rënda në Tiranë. Artan Çuku ka qenë nëndrejtor policie në Fier.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close