Lajmi i fundit

Zbulohet shuma, ja sa u pagua Mikel Shallari për vrasjen e komisarit Artan Cuku

Pas arrestimit Shallari ka refuzuar të tregoj porositësit e këtij krimi, fakt që u konfirmua dhe nga zëvendës prokurori i krimeve të rënda Enrik Ligori.

Ditën e hënë Mikel Shallari do të dalë para gjykatës së krimeve të rënda për tu njohur me masën e sigurisë arrest me burg të kërkuar nga prokuroria.

Shallari është nën akuzë për vrasje në rrethana cilësuese, ndërsa hetimet janë përqendruar dhe tek zbulimi i një grupi kriminal për vrasje me pagesë për të cilën të dhënat e policisë janë se Shallari ka marrë 25 mijë euro, citon report tv.

Por nga ana tjeter, pavaresisht shumes qe perflitet, edhe prokurori edhe kreu i policise Haki Cako, nuk kane dhene nje motiv ne lidhje me ngjarjen.

Ata konfirmuan se Mikel Shallari, eshte autori i shkrepjes se armes qe vrau Artan Cukun, por kane shtuar se nuk dihet ende nese ai eshte ideatori i krimit apo vetem ekzekutori i porositur per realizimin e atentatit.

Lexoni edhe:
Prokurori zbulon bisedën me vrasësin e Artan Cukut: Ja cfarë i ofruam pas arrestimit

https://lajmifundit.al/2017/06/haki-cako-mikel-shallari-cuku/

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close