Sport

Dëmtimi horror i Demba Ba, trajneri: Mund ti mbyllte karrierën

demba-baDëmtimi i frikshëm i Demba Ba në minutat e fundit të derbit ndërmjet Shenhua e Shanghai SIPG po bën xhiron e botës. Pamjet e para ishin të tmerrshme, tashmë për ishin sulmuesin e Chelsea-it parashikohet një periudhë e gjatë rehabilitimi:
“Një dëmtim i frikshëm që mund ti mbyllte edhe karrierën. Do të preferoja të humbisja derbin se sa të shihja një skenë të tillë. Demaba është një njeri i mirë, nuk e meritonte një dëmtim të tillë. Tani për fat të keq duhet të qëndrojë 7-8 muaj larg fushave të blerta, u shpreh në përfundim të ndeshjes Gregorio Manzano, trajneri i Shanghai Shenhua.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko gjithashtu

Close
Back to top button
Close