Bota

Tronditëse/ Si i shtyp ushtria me tank mbështetësit e Erdoganit (VIDEO +16)

ushtaret-turqiTentativa për grusht shtetit në Turqi shkaktoi rreth 290 viktima dhe 1400 të plagosur, ku shumica ishin civilë.

Ata dolën në mbështetje të Erdoganit, pas thirrjes së tij për të dalë në sheshe dhe rrugë.

Gjatë përleshjes me forcat e ushtrisë shumë qytetarë mbetën të vrarë nga të shtënat me armë zjarri.

Mirëpo në urën e Bosforit që ishte e bllokuar nga tanket pati edhe njerëz që u shtypën prej tyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close