Bota

Ja pasojat e tentativës për grusht shteti në Turqi

turqiMëngjesi i sotëm ka nxjerrë në pah pasojat e tentativës për grusht shteti në Turqi.

Omer Çelik, kryenegociatori i Turqisë me BE me një postim në profilin e tij në Twitter ka ndarë me ndjekësit foto nga parlamenti i Turqisë dhe si u katandis ai pas luftës së mbrëmshme.

“Kombi ishte subjekt i një sulmi armik të pabesë armik, që tregoi tradhtinë e tyre ndaj moralit dhe uniformave që mbajnë. Armikut iu dha përgjigja e duhur dhe ende do vazhdojë të bëhet”– shkruan ai.
FOTO-GALERI:

View post on imgur.com

View post on imgur.com

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close