Lajmi i fundit

Tiranë, përleshje me thika me kunatin për divorcin, djali vret 49-vjecarin

kurti-jurgen-artur
Jurgen Kurti, autor i vrases.                                                Artur Kurti, viktima

Nje vrasje ka ndodhur rreth ores 21.10 te se henes ne Tirane, tek shkolla “Deshmoret e Lirise”.

Krimi ka ndodhur ne zonen e bllokut ne nje pallatin ne katin e gjashte prane shkolles. Policia deri tani konfirmon nje viktime.

Viktime e krimit ka mbetur shtetasi Artur Kurti, 49 vjec, ndersa eshte plagosur edhe kunati i tij Leonard Ristani.

jurgen-kurti

vendi-tiraneAi mendohet se eshte vrare nga djali i tij shtetasi Jurgen Kurti, pasi qeshte qelluar disa here me thike.

Krimi ndodhi pasi viktima ishte ne proces divorci me te shoqen pasi kishin konflikte prej vitesh. Per kete aresye vellai i gruas kishte shkuar mbremjen e te henes ne banesen e Artur Kurtit.

Viktima eshte qelluar nga djali brenda ne banese pas nje konflikti qe ka zgjatur disa minuta mbremjen e sotme mes artur Kurtit dhe Leonard Ristanit.

Pasi Kurti ka plagosur kunatin, djali i tij ka nderhyre duke e qelluiar me thike dhe e ka lene te vdekur.

DEKLARATA E POLICSE:
Më datë 04.04.2016, rreth orës 21:10, në rrugën “Zef Jubani”, në afërsi të shkollës “Dëshmorët e Lirisë”, tek pallati “Bion”, në katin e gjashtë, pas një konflikt në familje, ka gjetur vdekjen e shtetasi Artur Kurti.

Viktima Artur Kurti ka hyre me thike ne dore ne banese dhe eshte perleshur me djalin dhe kunatin, ku ka plagosur kunatin.

Me pas ne rrethana ende te pa qarta ne perleshje e siper shtetasi Artur Kurti ka gjetur vdekjen si pasoje e plageve me thike.

Policia ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe ka bërë të mundur shoqërimin e autorit të dyshuar të ngjarjes shtetasit J. Kurti , djali i viktimes.

Njëkohësisht shtetasi Leonard Ristani qe ka mbetur i plagosur ndodhet ne S.Q.U. në gjendje të rëndë shëndetësore(kunat)me viktimen.

Në vendin e ngjarjes grupi hetimor po kryen veprimet

loading...
Tags

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close