Sulmi Terrorist ne Bruksel

Bruksel, vritet roja i centralit bërthamor, i vjedhin kartën e hyrjes

central-brukselNje krim misterioz ka ndodhur gjatë natës të së premtes.

Ne kete kohe është vrarë roja i sigurisë së një centrali bërthamor belg.

Sipas medieve vendase, ngjarja ka ndodhu në Cahrleroi, në një distancë të vogël nga Brukseli.

E përditshmja belge “Derniere Heure” ka bërë të ditur se mjeti i identifikimit për të hyrë në impiant është vjedhur.

Nga ana tjetër, mediet greke kanë zbuluar se si janë gjetur harta të aeroportit të Brukselit në kompjuterin e sekuestruar në Athinë, ku ka jetuar Abdelhamid Abaaoud, një nga autorët e ngjarjes së Parisit.
Mediat belge raportojnë se roja ishte duke ecur me qenin e tij në “Cahrleroi”, në regjionin ku e qëlluan për vdekje.

Sipas Daily Mail, atij i është vjedhur kartela e sigurisë, por administrata ka reaguar menjëherë duke ia bllokuar qasjen atij që ia ka vjedhur.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close