Lajmi i fundit

Miqësorja mbyllet 2-1, Austria, “macja e zezë” për Shqipërinë

thyhettt Perfundon ndeshja miqesore mes Austrise dhe Shqiperise. Skuadra vendase fitoi ndeshjen me rezultatin 2-1.
Austria duket se mbetet “macja e zeze” per Shqiperine pasi ka pasur disa raste per te shenuar por pengese ka qene portieri kuqezi Etrit Berisha.
Ne kete ndeshje mori karton te kueq edhe Ergys Kace ndersa trajneri De Biasi testoi disa futbolliste.

Ajo qe u pa ishte nje pafuqi e sulmit te kombetares tone dhe nje mungese totale organizimi ne mbrojtje.

Reagon kombetarja shqiptare. Lenjani ka shenuar ne porten e Austrise ne nisje te pjeses se dyte duke cuar rezultatin ne 2-1.

Fillon pjesa e dyte e ndeshjes Austri Shqiperi.

Rezultati eshte ne favor te skuadres vendase pasi kombetarja shqiptare nuk ka arritur te ndryshoje asgje nga dy golat e pesuar ne pjesen e pare.

——

Gabojme dhe pesojme perseri gol tjeter nga Austria.

Goli i dyte per Austrine u shenua pas nje gafe te krejt skuadres tone dhe vecanerisht te mbrojtjes tone qe la Berishen krejt te vetem perballe sulmit kundershtar.

Martin Harnik ka shenuar pa veshtiresi ne minuten e 13.

goliiiiAustria ka arritur te shenoje fale nje gabimi te rende te kombetares se Shqiperise.

Berisha eshte ndodhur i vetem perballe futbollisteve austriake pasi eshte lene zbuluar nga mbrojtja.

Austria shenoi pas disa minutave presion para portes tone.

Marc Janko ka shenuar lehtesisht ne minuten e 6, nderkohe qe kombetarja jone ka gabuar ne disa kundersulme te saj.

Ndeshja, formacioni

Kombetarja shqiptare perballet ne ndeshje miqesore me Austrine.

Formacioni zyrtar i kombetares kuqezi:

Berisha, Hysaj, Cana, Mavraj, Lila, Agolli, Lenjani, Kaçe, Basha, Abrashi, Bala.

Kombetarja shqiptare shkon ne kete ndeshje me uniformen e re dhe ka zgjehdu ngjyren e bardhe per shkak se eshte skuader mike.

Nderkkohe para nisjes se ndeshjes eshte bere publike edhe vendosja taktike ne fushen e lojes e futbollisteve te kombetares nga ana e trajnerit De Biasi.

kometarjavendosja

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close