Politika

Njoftimi në FB, Berisha “ndryshon” 4 shefa të policisë

 

berishaIsh-Kryeministri Sali Berisha përmes një komenti në rrjetin social Facebook thotë se levizjet e reja ne polici te Saje qorrit, nen diktatin e Milit te Partise!!

“Te dashur miq, burime nga Policia e Shtetit informojne se Saje qorri po pregatit keto dite, per te forcuar dhe konsoliduar klanin kriminal te tij dhe Milit te Partise ne kupolen e policise, disa ndryshime ne nivelin e larte, te cilat synojne shtrirjen e kontrollit ne te gjithe strukturen e policise. Ai do emeroje Ervin Hodjen nga Drejtor Policie ne Tirane si Drejtues te Departamentit te Kufirit. Perlat Cullhaijn, komisarin me 3.2 milione euro ne banka do ta sjelli nga Drejtor Policie ne Durres si Drejtues i Policise se Tiranes, Ermal Mucen nga zv.Drejtor ne Tirane do ta emeroje Drejtues te Policise te Vlores dhe Jaeld Celen nga Vlora do ta sjelli Drejtues Policie ne Durres”, nënvizon Berisha.

Sipas tij, te kater keta punonjes policie, sipas burimeve te SHKB, jane te evidentuar per lidhje te forta kriminale te Emiljano Shullazit dhe grupeve kriminale te trafikut droges te Vlores, Durresit, dhe Gjirokastres si dhe lidhje krahinore nga Gjirokastra dhe Tepelena.

Ne komisariatin e Librazhdit, vijon Berisha, per te hapur korridorin e drogerave te forta nga Qaf Thana, eshte shkrire prej kohesh njesia antidroge dhe tani do hiqet dhe pozicioni i shefit te antikrimit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

9 komente

  1. kurse ty ore sale do te te vere shef I zyres se komisarjatit te mutit ne kavaje dhe drejtor I zyres se llapaqeneve te zyres se grave te liga ne peshkopi qe te mos mbetesh dhe ti pa ndonje post

  2. po si ste vjen turp o plak matuf ato qe i ke bere ti ketij populli po ia kujton here pas here ,Ti je bere per tu mjekuar te psikiatria

  3. Akoma leh ky qeni I terbuar ketij nuk I mungon nje drrase e kokes I mungon gjithe tavani Ai ka nevoj per te kaluar pleqerine ne burg se besoj se I erdhi koha te poguaj ato qe I ka bere ketij populli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close