Sport

Arnold Gjergjaj hedh nokaut boksierin kroat

Arnold Gjergjaj e ka fituar me nokaut duelin kundër kroatit Marino Goles , të zhvilluar në Umweltarena, në Spreitenbach të Zvicrës.

Boksieri shqiptar për 42 sekonda e ka dërguar kundërshtarin në dysheme, i cili konsiderohet boksieri më i mirë në Kroaci.

Gjergjaj deri më tash ka një bilanc 100 përqindë. Ai ka zhvilluar 29 ndeshje pa asnjë humbje, ndërsa 21 ndeshje i ka përfunduar para kohe.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close