Shqiperia ne "Euro 2016"

Mesazhi i kryeministrit Rama: U bë realitet ëndërra e pamundur!

ramaaaKryeministri Edi Rama e ka ndjekur me shumë emocione ndeshjen Armeni – Shqipëri, ku në fund fitojë Kombëtarja shqiptare për të shkruar historinë.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është shprehur tejet i emocionuar pas kualifikimit të Shqipërisë në

Evropian.

Ai në rrjetin social Twitter ka shkruar: “Ëndrra e Pamundur u be realitet! Shqiperia ne historine e Finaleve te Europianit! Mirenjohje Kuqezinjve dhe De Biazit”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

2 komente

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close