Politika

Rama: Ditë e shënuar për vendin tonë, vizita e parë e Kancelares Merkel

ramaaa-20155Kryeministri Edi Rama e vlerëson si ditë te shënuar për vendin tonë, vizitën e parë të Kancelares Angela Merkel sot në Tiranë.

Shefi i qeverisë shqiptare, i ka uruar në gjermanisht përmes rrjeteve sociale mirëseardhjen Merkelit.

“Ditë e shënuar për vendin tonë vizita e parë dypalëshe e një kancelari të Gjermanisë në Shqipëri! Willkommen in Albanien Kanzlerin Merkel”, shkruan Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close