VIP

“Angela Merkel nuk na respektoi ne në Tiranë, respektoi vetveten”

merkel15Kancelarja gjermane Angela Merkel ka terhequr vemendje me sjelljen e saj gjate vizites disa oreshe ne Tirane.
Pasi eshte percjelle nga media fakti qe eskorta e kancelares respektoi rregullat e qarkullimit dhe vere Merkel ishte teper korrekte me oraret, ne rrjetet sociale ka pasur komente te ndryshme.

Aktori i njohur Julian Deda, mendon se Merkel respektoi vetveten dhe parimet ne te cilat ajo beson. Ja mesazhi i Julit ne FB:
Detaje per tu vene re….!
1. Autokolona shoqeruese, perfshi dhe makinen e Kancelares, tregohet korrekt me rregullat e qarkullimit, duke bere rrethrrotullimin e detyrueshem tek sheshi “Nene Tereza”….!
2. Angela Merkel tregohet korrekte me orarin, duke zbritur fiks ne ore 14:15 nga makina.
3. Zonja tregohet korrekte ndaj shqiptareve, duke i thene te vertetat troç, si nje gjermane e vertete.
P.s. Me aq sa e njoh une mentalitetin e tyre, Ajo nuk i beri keto per te qene korrekt me rregullat e qarkullimit, me orarin apo me shqiptaret, jo. Kancelarja veproi keshtu, sepse ajo do te tregohet korrekt me veten, me ate çfare beson dhe perfaqeson. Kjo e karakterizon ate popull, ate shtet. Keshtu eshte Gjermania, ku korrektesia dhe puna jane dy shtyllat qe mbajne nje shtet ne kembe, duke e bere keshtu nje vend ekonomikisht dhe ligjerisht te forte…! Kur e themi keshtu na duket e lehte, por mesa shohim vazhdojme te jemi vite drite larg..! Kemi rruge shume te gjate perpara…ne fakt kete tha edhe ZONJA..!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko gjithashtu

Close
Back to top button
Close