Rebelimi i Lazaratit

Ministri Tahiri: Kolegët e tu kryen punë Ibrahim! Arrestuan ata që ngritën dorën mbi ty

tahiriMinistri i Brendshëm Saimir Tahiri reagoi për arrestimin e vëllezërve Aliko. “Kolegët e tu kryen punë Ibrahim. Ata që ngritën dorë mbi ty, u arrestuan për tu vënë para drejtësisë. Më në fund drejtësi, për ty Ibrahimin, për vet banorët e Lazaratit, për qytetarët e ndershëm që duan një Shqipëri të drejtë e përfundimisht të lirë nga kërcënimi i frikës. Faleminderit të gjithëve, burra e gra në Policinë e Shtetit e mbi të gjitha qytetarë pafund që mbështetet fort Policinë gjatë këtyre orëve të vështira për të gjithë”, shkruan Tahiri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Nje koment

  1. te lumte,nuk ka rendsi kush eshte ne qeveri por si respekton ligjin dhe vlerat njerzore ne postin qe mbane,le te kuptoj njeher e pergjithmon populli shqiptare qe respektimi i ligjit dhe qetsia e qytetareve eshte parim i vlerave njerzore,nje shembull(srbia e greqia)funkcionoin si shtete te dores se hekurt per drejtat e qytetarve te tyre dhe po te ishit ju ne dore te tyre sdo ishit trajtu as si qenje njerzore,prandaj per te miren e kombit dhe qytetarve shteti duhet ti jep rendsi dhe te investoj ne organizimin dhe forcimin e ministris se mbrendshe se pa ta qytetaret e thjeshte sdo ishin te lire as ne shtepit e tyre,kini respekte per ta dhe lavdi per te gjithe policet e vrar ne detyre per mbrojtien e shtetit e kombit te tyre,kjo do ishte qellim primare i cdo te riu te ketij shteti ta perfaqsoj me nder dhe te kontriboj ne forcimin dhe mbajtien e rendit dhe qetsis se qytetarve dhe vizitorve te ketij vendi se sa te mirren me budallaqina qe ska vlera che prosperitet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close