Uncategorized

Bllokohet votimi në Vrakë, PD tërheq komisionerët, debate në qendrën e votimit

kuti votimBllokohet proçesi i votimit në Vrakë të Shkodrës. Shkak për këtë sipas kreut të qendrës së votimit 002 të Malësisë së Madhe, është bërë identifikimi i rasteve të votimit familjar.

Ky i fundit ka ndërprerë procesin, çfarë ka sjellë edhe reagimin e kandidatit të djathtë për këtë Bashki, Anton Kokaj.

Mes tyre ka pasur debate për zhbllokimin e proçesit. Në pamundësi të gjetjes së zgjidhjes, Kokaj ka tërhequr komisionerët e djathtë.

Të djathtët pretendojnë se të majtët të ndikuar nga deputeti i zonës po u bëjnë presion votuesve.

Kokaj: “Të lutem, ligjërisht shteti shqiptar ka dhënë të drejtën me e hedh votën secili ku do, jo ku ke qejf ti”.

Kreu i QV: “A lejohet familjarisht, 10 vetë bashkë? Nuk mund ti lë se më fusin në burg”.

Kokaj: “Unë u bëj thirrje komisionerëve të mi të mbyllet qëndra e votimit dhe të mos hapet, sa të jen ky burrë këtu nuk votohet. Ky nuk njeh ligj, nuk njeh rregulla, nuk ka as minimumin e edukatës së diskutimit”.

I pranishëm në qëndrën e votimit ishte dhe deputeti socialist Paulin Stërkaj.Për Bashkinë e Malësisë së Madhe garojnë Anton Kokaj APPD, Tonin Marinaj ASHE, Ardian Hysa PSD.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close