Politika

PD cel zyrtarisht fushatën, Ristani: Zgjidhni punën dhe dinjitetin

fushata-pdPartia Demokratike dhe partitë në koalicion kanë çelur zyrtarisht fushatën elektorale për zgjedhjet vendore të 21 qershorit të 2015.

Në Pallatin e Kongreseve, kandidatët e opozitës për 61 Bashkitë e vendit po prezantojnë platformat e tyre elektorale.

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, deputeti Arben Ristani, në fjalën e hapjes, deklaroi se kandidatët e PD-së janë më të mirët, ndërsa u kërkoi qytetarëve që në zgjedhjet e 21 qershorit të zgjedhin punën dhe dinjitetin.

Ndërkohë kandidatja për Bashkinë e Shkodrës, Voltana Ademi, theksoi se do të punojë për të gjithë qytetarët, pavarësisht se kë parti ata mbështesin.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close