Politika

Rama në Gjermani, angazhim për të zgjeruar bashkëpunimin bilateral në sferën ekonomike

ramaKryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në Gjermani. Gjatë kësaj vizite, kreu i qeverisë ka zhvilluar një takim me Kryeministrin e landit të Baden-Württemberg, Winfried Kretschmann. Në këtë takim dy kryeministrat janë angazhuar për të zgjeruar bashkëpunimin bilateral në sferën ekonomike.

Në faqen e saj në “Facebook” Ambasada e Shqipërisë në Gjermani shkuan, “Stuttgart: Takim konstruktiv i Kryeministrit Rama me Kryeministrin e landit të Baden- Württemberg, Kretschmann – Angazhim për të zgjeruar bashkëpunimin bilateral në sferën ekonomike”.

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës në Gjermani do të zhvillojë edhe një takim me bizneset gjermane për të promovuar mundësitë e investimeve në Shqipëri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close