Kosova - Rajoni

50 këngëtarë në Prokurori për evazion fiskal, mbi 4 mln € dëm

polici kosDisa media në Prishtinë kanë publikuar një listë me emrat e 50 këngëtarëve që janë duke u hetuar nga Policia e Kosovës dhe nga Prokuroria dhe njësia për Krime Ekonomike. 

Këta 50 këngëtarë asnjëherë nuk i kanë paguar tatime shtetit të Kosovës ose kanë bërë pagesa simbolike, e në këtë mënyrë të gjitha të ardhurat që ata kanë marrë nga mbrëmjet muzikore i kanë shkaktuar dëme buxhetit të Kosovës.
Mbi 4 milionë euro llogaritet se këta këngëtarë i kanë shkaktuar dëme buxhetit të shtetit duke mos e deklaruar të ardhurat e tyre në Administratën Tatimore të Kosovës (ATK).

Këta janë 12 këngëtarët të cilët do të ftohen në Prokurorinë e Shtetit që ta japin deklaratën e tyre në polici dhe të njëjtit rrezikojnë të arrestohen.

1. Shkëlzen Jetishi – Xeni
2. Altuna Sejdiu -Tuna
3. Shkurte Fejza
4. Sinan Vllasaliu
5. Getoar Selimi – Geti (Tingulli Trent)
6. Sabri Fejzullahu
7. Ermal Fejzullahu
8. Shyhrete Behluli
9. Mihrije Braha
10. Edon Dedi- Dj Blunt
11. Naim Abazi
12. Remzije Osmani

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close