Teknologji

Prezantohet Ferrari me 660 kuaj fuqi

ferrari660kuajfuqiKompania Ferrari ka prezantuar modelin më të ri 488 GTB, i cili është pasardhësi i Ferrari 458 Italia.Makina pritet të ketë motor 3.9 litër V8 me 660 kuaj fuqi.

Kjo supermakine është më e fuqishme se paraardhësi i saj dhe se modeli i fuqishëm Ferrarri F12 Berlinetta.

Ferrari 488 GTB vjen me transmision prej shtatë shpejtësish dhe shpejtësinë prej 100 kilometrave në orë e arrin në tre sekonda, me një shpejtësi maksimale e tij është 334 km/orë, që është e njëjtë me rivalin McClaren 650S.

Pritet që makina e re të dalë në shitje gjatë vitit që vjen e cila mendohet se mund të kushtojë 230 mijë euro.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close